Elastcom Plastonit Antiplakát

Inteligentní nátěrové hmoty

Aplikace a ředění

Používejte štětce s přírodním dlouhým vlasem. Nejdříve ošetřete nátěrem problematická místa - hrany, obtížně přístupná místa, matky a hlavice šroubů, nýty atd. Po zaschnutí proveďte kompletní nátěr. Nátěrové hmoty se nanáší křížovým nátěrem nebo v rovnoběžných pásech. Ředění max. 10% obj. ředidla Xylen.


Podmínky aplikace

Při provádění jednotlivých operací je jedním z nejdůležitějších kroků dostatečná příprava povrchu, a to v souvislosti s přilnavostí kompletního nátěrového systému. Realizační práce je nutno provádět dle podmínek pro nanášení. Při dešti, mlze a tvoření kondenzační vody je třeba tyto práce zastavit, pokračovat lze po proschnutí. Technické otázky budou řešeny zaškolením v průběhu realizace. Realizační firmě se doporučuje provádět kontrolu jednotlivých mokrých i suchých vrstev a kontrolu nanášení. Kontrola se provádí pomocí příslušných měřících zařízení, a to např. měření mokré tloušťky hřebínkem, měření suché tloušťky tloušťkoměrem.

Provádění hodnocení přilnavosti

Ochranný nátěrový systém HS ELASTCOM a AUREL ELASTCOM obsahují podíl termoplastů v nátěrovém filmu, což se příznivě podílí na jeho elasticitě na podkladech s různou teplotní roztažností. Při zasychání a vyzrávání dochází k určitému smrštění filmu, který, pokud je mechanicky nepoškozen, spolehlivě přilne k rozličným podkladům, ať již se jedná o staré nátěry, uhlíkovou ocel, Atmofix nebo žárově pozinkovanou ocel.

Přilnavost mřížkou dle ISO 2409 či ASTM D 3359, metoda B, je pro tento nátěrový systém nevhodná, neboť tahové síly, působící ve filmu vlivem jeho smrštitelnosti ve směru vodorovném k podkladu, mohou při jeho nařezání na čtverečky mřížky významně negativně ovlivnit klasifikaci výsledků zkoušky.

Podmínky pro provedení hodnocení přilnavosti - odtahovou zkouškou:

Použité lepidlo:

1/ LOCTITE Super ATTAK Gel
2/ SUPER GLUE
3/ Universum

Pozn.: Nutná doba vytvrzení pro dostatečné přilnutí je 24hod.

AKTUALITY

16.09.2014 » Opravtestrechu.cz -...

Právě dnes jsme spustili nový web www.opravtestrechu.cz, který vás...

12.02.2014 » Jarní seminář společností...

Dne 13.3.2014 pořádáme již druhý ročník "Jarního odborného...

Více aktualit

Kontakt

IZOL-PLASTIK s.r.o.
Sídlo: Gajdošova 16,
615 00 Brno, Česká republika

Kancelář: Jahodová 64, Brno-Tuřany

Tel.: +420 548 216 521
Email: info@izolplastik.cz

O společnosti

Certifikace

ISO 9001:2009 management jakosti
ISO 14001:2005 enviromentální management

certifikace

Certifikace